संवैधानिक परिषद्को बैठकमा देउवा किन नजाने ?

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बोलाएको संवैधानिक परिषदको बैठकमा प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवा नजानुहुने भएको छ ।

देउवाले शनिबार विज्ञप्ति जारी गर्दै संविधानको मुल मर्ममा प्रहार गरि संवैधानिक संरचनालाइ नै भत्काउने गरी अध्यादेश जारी गरि बस्न लागेको बैठकमा आफू नजाने स्पष्ट पार्नुभएको हो । ‘नेपाली काँग्रेस संविधानको मुल मर्ममा प्रहार गरि संवैधानिक संरचनालाइ नै भत्काउने गरी अध्यादेश जारी गरेको अवस्थामा संवैधानिक परिषद्को बैठकमा प्रमुख प्रतिपक्ष दलको नेताको हैसियतले भाग नलिने स्पष्ट गर्न चाहन्छ,’ देउवाको भनाइ छ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विभिन्न संवैधानिक निकायमा नियुक्तिका लागि सिफारिस गर्न आइतबार संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाउनुभएको छ ।देउवाले बैठकमा भाग नलिन परिषद्का सदस्यहरुलाई समेत आव्हान गर्नुभएको छ ।

उहाँको आग्रह छ ‘सवैधानिक परिषद् सम्बन्धि ऐनमा अध्यादेश मार्फत संशोधन गर्ने सरकारको काम संविधानको भावना विपरित, संसदीय मुल्य, मान्यता प्रतिकुल र लोकतान्त्रिक अभ्यासमा समेत प्रहार हुने भएको हुदा उक्त बैठकमा भाग नलिन परिषद्का अन्य सबै सदस्यहरुलाई समेत आव्हान गर्दछ।’

अध्यादेश मार्फत सविधानको संरचना नै भत्किने गरि पटक–पटक अध्यादेश जारी गर्ने काम भएको देउवाको आरोप छ। बैठकमा सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटा समेत नजाने बताइएको छ ।- ज्योतिन्यूज

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *